Головна arrow Про нас пишуть arrow Морж — єдина жива істота, якій не загрожує імпотенція
 
Морж — єдина жива істота, якій не загрожує імпотенція Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   

Співаючий король морів

Для непосвячених людей морж — це морський велетень, який проводить більшість часу у воді, ласуючи рибою. Натомість глядачі нової циркової програми “Полум`я та лід” переконалися, що ці тварини —  добродушні та здібні, а інтелектом не поступаються своїм побратимам — дельфінам.

 12-річний морж Салтан — мешканець Ялтинського дельфінарію, став родзинкою циркової програми. Морський велетень вміє співати, грати на музичних інструментах, виконує різноманітні гімнастичні трюки й навіть качає прес. Якщо не хоче вас чути - закриває плавниками вуха, а якщо  погоджується - відповідає «так».

 Коли кореспондент “ВЗ” завітала до Салтана у гості, зробила висновок, що моржі — надзвичайно комунікабельні тварини. Під час мого візиту тварина спала та коли почула, що хтось підійшов до клітки, вправно вистрибнула зі свого міні-басейну та продемонструвала готовність до спілкування.

Усім премудростям Салтана навчив 24-річний дресирувальник Олександр Островський. Вже п`ять років працює з талановитим велетнем регулярно: тренування тривають 10-15 хвилин тричі на день. За словами Сашка, секрет дресирування у тому, що навчання поєднують із прийомом їжі, тож один з основних інстинктів робить свою справу. До того ж, морж полюбляє заняття. Йому подобається рух, тому навчання — не лише нагода потішити шлунок, а ще й побавитися та поспілкуватися з господарем.

 Олександр за спеціальністю — лікар-реабілітолог. Пішов на роботу до  дельфінарію, щоб допомагати людям відновлювати фізичний стан у компанії дельфінів. Там і познайомився з Салтаном, якого у 2-річного віці привезли з Чукотки. Малюк, як і всі його побратими, швидко адаптувався у неволі, тож працювати з ним, за словами дресирувальника, - одне задоволення.

 Навчання моржа — не єдина місія вчителя. Тричі на тиждень Олександр змінює та підсолює 8 тисяч літрів води, у яких хлюпається та спить вихованець. Він також відповідає за харчування Салтана. Щодня велетень потребує близько 25 кг свіжомороженої морської риби: кальмарів, мойви, оселедцю... Узимку тварині потрібно набирати вагу, тож  доводиться переходити на більш жирні сорти. Необхідно ретельно стежити, щоб риба, якою харчується морж, не заморожувалася двічі: від таких продуктів тварина може захворіти. Наразі Салтан важить 950 кг, але це  - не межа: дорослі моржі досягають 2 тон. Це при тому, що їжу ковтають, не розжовуючи: відчувають її смак з допомогою рецепторів на язику. У неволі велетнів позбавляють навіть бивнів (проводять операцію під загальним наркозом), оскільки можуть смертельно травмуватися.        

     Олександр зауважує, що морж — лагідна тварина: любить, аби його гладили та ніжно лоскотали по шкірі. А от бити та ображати ластоногого - протипоказано. У кращому випадку він перестане слухатися наставника, у гіршому — дасть здачі, що неодмінно призведе до серйозних переломів. Якщо ж спілкуватися з твариною люб`язно — вона відповідатиме вас взаємністю, адже незважаючи на шалену силу у м`язах, за своєю натурою моржі — добряки.

 Дресирувальник наголошує, що морські велетні — своєрідна загадка природи, оскільки їм притаманний ряд особливостей. Морж — єдина жива істота, якій не загрожує імпотенція тому, що у статевому члені є кістка (бакулюм). Під водою ластоногі почуваються не гірше, ніж на суші, оскільки можуть затримувати дихання на 40 хвилин. Зважаючи на це, навіть досвідченим завсідникам дельфінарію не дозволяють плавати у компанії гігантських ссавців: бавлячись, тварина може затягнути компаньйона на дно й лише з добрих намірів - перетворити на русалку.    

 
< Попередня   Наступна >